Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Kolejna akcja Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi

2012-11-08 07:56
Kolejna akcja Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi

 Dnia 10.10.2012 roku odbyła się już druga akcja Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi działającego przy Zespole Szkół w Szczurowej. Wydarzenie odbyło się za sprawą Pana Jarosława Mularza, który jest prezesem Szkolnego Koła Krwiodawców.
Każda kolejna akcja utwierdza nas w przekonaniu, iż bycie „krewniakiem” brzmi dumnie i dostarcza powodów do satysfakcji bycia człowiekiem nieobojętnym na los drugiego i jest godne naśladowania, zwłaszcza, iż większość chętnych oddawało krew po raz pierwszy w życiu. To utwierdza nas - organizatorów w przekonaniu, że nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie naszej szkoły chcą pomagać innym i chętnie oddają „cząstkę" siebie na rzecz drugiego człowieka.
Nad prawidłowym przebiegiem akcji dodatkowo czuwała Pani Dorota Bąk – sekretarz PCK Brzesko, która przyjęła nasze zaproszenie, by wspomóc nas swoim wieloletnim doświadczeniem.
Choć w ubiegłym roku krew w Polsce oddało blisko 690 000 osób, to jest to wciąż zdecydowanie za mała ilość, jak na 38-milionowy naród – dlatego: "Nie stój z boku – twoja krew może uratować życie!"