„Wielka Majówka” w SOSW w Złotej

2015-05-12 10:27
„Wielka Majówka” w SOSW w Złotej

5 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 14 edycja dużej, cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej przy współudziale Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy”. Wielka Majówka, tym razem pod hasłem „Tacy sami”, odbyła się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Wydziału Edukacji – p. Janina Motak, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego – p. Kazimierz Brzyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej – p. Bogusława Jurkiewicz, redaktor naczelny „Czasu Czchowa” – p. Joanna Dębiec, Rodzice naszych wychowanków, wychowankowie i pracownicy Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupieninie, wychowankowie i pracownicy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie, dzieci i pracownicy Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Faustyny w Brzesku, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Lewniowej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, wychowankowie i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie, uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół w Jurkowie, uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Br. Czecha w Iwkowej.
Impreza rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” działającego w SOSW w Złotej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lewniowej, młodzi wokaliści i instrumentaliści z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej oraz uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej.
Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – tradycyjnie od lat: na słynny, złocki bigos i wyśmienite kiełbaski z grilla.
Kolejnymi punktami Programu Majówki były zaś: konkurs plastyczny,  gry i zabawy sportowe (m.in. przeciąganie liny, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, mecz piłki nożnej) oraz zabawa taneczna.
Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda dopisała, dopisywały również humory. Zapraszamy na Majówkę w SOSW w Złotej w kolejnym roku! Warto!

oprac. M. Dudek