III Manewry Obronne w Szczurowej

2015-06-03 11:43
III Manewry Obronne  w  Szczurowej

Już po raz trzeci gimnazjaliści z sąsiednich miejscowości gościli w Zespole Szkół w Szczurowej a jednocześnie mieli okazję wykazania się sprawnością fizyczną i wiadomościami  z zakresu obronności i ratownictwa medycznego.
W miniona środę tj. 27 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Szczurowej odbyły się już  III Manewry Obronne Szkól Gimnazjalnych gminy Szczurowa i gmin ościennych. W manewrach  poza konkursem uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkól w Szczurowej.
Pierwszym zadaniem uczestników było zespołowe rozwiązanie testu 25 pytań z problematyki edukacji dla bezpieczeństwa. Pozostałe konkurencje manewrów to m. in. czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rzut piłką lekarską, bieg po kopercie, transport rannych różnymi sposobami, a także ewakuacja poszkodowanych z pojazdu uczestniczącego w wypadku komunikacyjnym. Rywalizacja zespołów była zacięta, a konkurencje wymagały dużej wiedzy i umiejętności zespołowego działania.
W manewrach najlepsi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum ze Szczurowej, drugie miejsce zajął zespół z Gimnazjum Publicznego z Bielczy zaś trzeciej miejsce zespół z  Gimnazjum Publicznego z Zaborowa. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.
Manewry były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości z zakresu problematyki obronnej oraz udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie okazją do wzajemnego poznania się uczniów i nauczycieli.   Atmosfera zawodów była bardzo ciepła i przyjazna, co sprzyjało rywalizacji, a jednocześnie było dobrą zabawą. Organizatorami manewrów byli nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego.
Do zobaczenia za rok!