III Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

2015-06-17 15:11
III Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

11 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się III Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei” w Czchowie. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Czchowie, w ramach zadania konkursowego - Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
Do wspólnej zabawy przystąpili: podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, młodzież z Warsztatów Terapii  Zajęciowej z Zawady Uszewskiej,  wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja”,  podopieczni  Domu Pomocy Społecznej z Brzeska, Uczniowie z Zespołu Szkół w Jurkowie, Tymowej, Tworkowej i Wojakowej, a także podopieczni Środowiskowego  Domu Samopomocy z Brzeska.
Zmagania konkursowe obejmowały następujące konkurencje sportowe:
1.     Bieg na dystansie 20  metrów na czas.
2.     Budowanie wieży z  pudeł różnej wielkości.
3.     Rzut woreczkiem na odległość.
4.     Toczenie piłki rehabilitacyjnej między pachołkami.
5.     Zbijanie kręgli.
6.     Bieg slalomem z piłeczką w obręczy,  na dystansie 20 metrów.
Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców złote medale z napisem „Mistrz” we wszystkich konkurencjach, z podziałem na kategorie wiekowe i płeć, a dla pozostałych - także złote medale, ale z napisem „Super sportowiec”. Każda placówka  otrzymała podziękowania, a wszyscy uczestnicy - słodkie upominki.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: Dyrektor Wydziału Edukacji – P. Janina Motak, v-ce Burmistrz Czchowa - Tadeusz Płachta, Sekretarz Gminy i członek Zarządu Powiatu Brzeskiego – Jarosław Gurgul, Redaktor Naczelna  „Czasu Czchowa” – Pani  Joanna Dębiec, Prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Iskierka Nadziei” w Czchowie – Pani Małgorzata Karpiel, Kierownik WTZ z Zawady Uszewskiej – Marian Piech, Panie Dyrektor SOSW w Złotej – Bożena Barwiołek, Bożena Wiewióra, Dyrektor PG w Czchowie – Pani Anna Wojakiewicz – Skarżyńska oraz Radna Gminy Czchów – Pani Alicja Mordarska. O serdeczną i rodzinną atmosferę zadbała w szczególności Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie – Barbara Goryl, która od trzech lat  wspiera Spartakiadę finansowo i duchowo. Niespodzianką był występ Iluzjonisty Pawła Szretera, który przeniósł wszystkich w świat magii. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Nad właściwym przebiegiem Imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Magdalena Kraczkiewicz, mgr Krzysztof Skwarło, mgr Sylwia Janicka, mgr Izabela Ancukiewicz, mgr Martyna Wąsik, wolontariusze z ZSP w Czchowie i ratownik medyczny. Kolejna edycja, już za rok.