Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

SOS-W w Złotej w teatrze

2012-11-08 08:43
SOS-W w Złotej w teatrze

                 Dnia 24.10.2012 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej udali się  do Teatru Solskiego w Tarnowie. Już od wejścia gmach teatru swym nowoczesnym stylem wzbudzał podziw wśród uczniów. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie spektaklu pt. „Powrót krasnoludków”.
               Akcja bajki, świetna gra aktorów, kostiumy, piękna kolorowa scenografia sprawiały, że uczniowie z zainteresowaniem oglądali spektakl. Żywo reagowali na problemy postaci grających na scenie. Baśń opowiadała o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczyły się korzystania z techniki XXI wieku. Spotkały na swojej drodze Kota – rezydenta mieszkańca jednego z bloków, poznały także sprawczynię całego zamieszania – Wróżkę, która niechcący uśpiła  bohaterów i pomagała im w oswojeniu współczesności.
              Celem baśni było w ciekawy i przejrzysty sposób zapoznać uczniów z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych np. podczas korzystania ze sprzętów gospodarstwa domowego. Spektakl podobał się uczniom, czego dowodem były głośne, długie brawa. Dzieci miały możliwość rozmowy z aktorami o pracy w teatrze. Była też okazja do zrobienia wspólnych pamiątkowych zdjęć…