Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ZSP Nr 2 w Brzesku

2012-11-15 14:09
Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ZSP Nr 2 w Brzesku

Praca w szkole XXI wieku jest wyzwaniem dla nauczycieli i wymaga od nich stałego podnoszenia kwalifikacji oraz poznawania innowacyjnych metod dydaktycznych. Doskonałą okazją do tego jest udział Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku w programie Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”.
W ramach tego programu pani Marta Aleksiewicz, nauczycielka języka niemieckiego wzięła udział w dwutygodniowym kursie – „Auffrischungskurs  für Deutschlehrer – Methoden und Sprache” w Niemczech (w dniach od 8 do 19 października 2012 r.), natomiast pani Dorota Oleksy, nauczycielka języku angielskiego uczestniczyła w dwutygodniowym szkoleniu w Wielkiej Brytanii (w dniach od 21 października do 3 listopada 2012 r.). Zajęcia prowadzili doświadczeni metodycy kładący nacisk na praktyczny wymiar zajęć, które miały na celu doskonalenie sprawności językowych oraz metod nauczania poszczególnych umiejętności: słuchania i czytania ze zrozumieniem i mówienia. Były one zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Wyjazd był również doskonałą okazją do pogłębienia przez nauczycielki wiedzy na temat kultury danego kraju. Podczas wycieczek do Monachium, Norymbergii, Bambergu i Kallmünz organizatorzy starali się przybliżyć uczestnikom kulturę Niemiec, w szczególności Bawarii. Wyjazd do Wielkiej Brytanii umożliwił poznanie miasta Bournemouth, Londynu oraz malowniczego dystryktu w hrabstwie Dorset, Purbeck. 
Przebywanie na co dzień w międzynarodowej grupie przyczyniło się do poznania zwyczajów, kultury i nawyków obcokrajowców, a także pozwoliło na wymianę doświadczeń w pracy pedagogicznej. Program Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” daje możliwość rozwoju edukacyjnych potrzeb nauczycieli, zwiększa atrakcyjność i efektywność ich pracy, a także pozytywnie wpływa na środowisko szkolne.