Uroczyste rozpoczęcie działalności Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku

2015-09-18 16:47
Uroczyste rozpoczęcie działalności Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku rozpoczęło swoją działalność 1 września 2015 roku. W dniu 17 września 2015 r. Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku po raz pierwszy gościło Dyrektorów szkół i przedszkoli z gmin Powiatu Brzeskiego na konferencji inaugurującej nt. "Zmiany w prawie oświatowym - nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły". Konferencję  rozpoczął Starosta Brzeski Andrzej Potępa, następnie szkolenie poprowadziła Pani Lidia Głowacka. Ponadto przedstawiono Dyrektorom szkół i przedszkoli ofertę szkoleniową Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku. Pomimo ogromu pracy związanej z rozpoczęciem roku szkolnego ponad 70 dyrektorów szkół i przedszkoli zaszczyciło nas swoją obecnością.

Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku zostało powołane w celu doskonalenia nauczycieli i kadry zarządzającej oświatą oraz  przekazywania kompleksowej informacji pedagogicznej, służącej podnoszeniu jakości pracy szkół i placówek. Te działania będą realizowane poprzez: kompleksowe wspomaganie szkół, działanie sieci współpracy i samokształcenia, szkolenia i konferencje. Oferta Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku obejmuje kilkadziesiąt różnych szkoleń, a także możliwość zorganizowania innych form w zależności od zgłoszonego zapotrzebowania.
Aktualna oferta szkoleń  i innych form doskonalenia znajduje się na stronie internetowej: www.pce-brzesko.pl