50-LECIE PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W BRZESKU

2015-10-20 09:39
50-LECIE PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ W BRZESKU

W dniu 14.10.2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyły się uroczyste obchody 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku połączone z Powiatowym Dniem Edukacji Narodowej. Udział w uroczystości wzięli: Starosta Brzeski Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie Ryszard Ostrowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko – radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk, dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak, członek Zarządu Powiatu Kazimiera Glonek, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji i Integracji Europejskiej Jacek Frankowski, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Józef Cierniak, zastępca Burmistrza Czchowa Tadeusz Płachta, wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek, wójt gminy Szczurowa Marian Zalewski, komendant Powiatowej Policji w Brzesku Roman Gurgul, przedstawiciele ZNP i Solidarności, dyrektorzy zaprzyjaźnionych poradni psychologiczno – pedagogicznych, dyrektorzy placówek kulturalno – oświatowych i pomocowych naszego powiatu oraz licznie zgromadzeni dyrektorzy, nauczyciele przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z powiatu brzeskiego, a także psycholodzy i pedagodzy współpracujący z naszą Poradnią.
Przybyłych gości powitała dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku Krystyna Czernecka – Sosin. Głos zabrał także Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Starszy Wizytator KO Ryszard Ostrowski. W czasie spotkania mieliśmy okazję przedstawiając historię Poradni wręczyć kwiaty byłej dyrektor Poradni Danucie Pikor (która tę funkcję pełniła przez 22 lata), byłej sekretarce (jednej z dwu w ciągu 50 lat) Lucynie Chuchro oraz najdłużej pracującemu w Poradni pedagogowi Barbarze Kusiak. Swoimi wystąpieniami uświetnili nasze spotkanie: ks. Jacek Prusak, psycholog, psychoterapeuta, publicysta, prorektor Akademii Ignatianum w Krakowie, który mówił o psychoterapii oraz dr Marek Babik, adiunkt w Akademii Ignatianum w Krakowie, który podzielił się refleksją na temat wartości w wychowaniu. Szczególnymi gośćmi uroczystości byli: Jędrek Rosa, który zaśpiewał dla wszystkich uczestników oraz Karolina Kluz czytająca zebranym swoje wiersze. Na ręce Dyrektor Poradni licznie zgromadzeni goście składali podziękowania, życzenia i gratulacje z okazji 50-lecia Poradni. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczone zostały także nagrody Dyrektora Poradni oraz Starosty Brzeskiego.

oprac. Dominika Sosin-Szefer.