VII FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW W SZCZUROWEJ

2015-12-09 15:10
VII FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW W SZCZUROWEJ

7 grudnia odbył się  już VII  Festiwal Młodych Talentów, na którym uczniowie Zespołu Szkół w Szczurowej prezentowali swoje zdolności.  Miał on miejsce w sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu i rozpoczął się od zainscenizowania przypowieści o talentach zapisanej przez ewangelistę Mateusza.
Przed występami uczestników mogliśmy podziwiać gościnny występ zaproszonej grupy „Madness tricks”, która pokazała, że talent połączony z pracą nad jego rozwojem daje sukces. Chłopcy uprawiają sport  łączący elementy sztuk walk, gimnastyki oraz breakdance. Ma on na celu stworzenie niesamowitych kombinacji salt, kopnięć i obrotów, często widywanych w filmach czy grach komputerowych.
W tym roku w festiwalu wzięło udział wyjątkowo dużo uczestników; prezentowali rozmaite talenty i pasje, a ich występy komentowało jury w składzie: zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Gabriela Cieśla oraz przedstawiciele tegorocznych maturzystów – Bartłomiej Hanek oraz Marlena Janeczek. Ostateczny werdykt zależał jednak od głosów publiczności. Tegoroczne występy zdominowały skecze kabaretowe – było ich trzy, a dwa z nich uplasowały się na podium. Poza tym wystąpiła grupa cheerleaderek; dziewczyny zachwyciły publiczność, która swymi głosami przyznała im trzecie miejsce. Wiele pracy w swój występ włożył uczeń klasy 1t – Krystian Paduch – zaprezentował freestyle football – pokaz opierający się na wykonywaniu ewolucji żonglersko-cyrkowych piłką.  Sylwia Bąk zaprezentowała krótki filmik pt. „Kopciuszek-historia prawdziwa”, a Roman Kapuściński w formie prezentacji podzielił się swoją życiową pasją, jaką jest fotografia. Wszyscy zgromadzeni w sali GOKiS  mieli także okazję podziwiać szkice i obrazki autorstwa uczennic kl. IIa ZSZ - Ewy Rębacz i Dominiki Nowak.
Niespodzianką imprezy było pojawienie się świętego Mikołaja, który mimo zapracowania postanowił odwiedzić festiwalową publiczność, pogratulować talentów występującym uczniom oraz obdzielić zebranych pysznymi cukierkami.
Tegoroczny festiwal został przygotowany przez mgr Dagmarę Madej, ale nie byłby możliwy bez utalentowanych Uczniów oraz ich Wychowawców i Dyrekcji, którzy motywowali ich do występów oraz czuwali nad poprawnością i dobrym smakiem prezentowanych treści.
Wszystkim uczestnikom i pomocnikom tegorocznego festiwalu należą się gratulacje i podziękowania!
Zespół Szkół w Szczurowej wyraża wdzięczność Gminnemu Centrum Kultury i Sportu za użyczenie sali widowiskowej na czas prób i występu festiwalowego.