Spotkanie z pracodawcami

2015-12-21 09:45
Spotkanie z pracodawcami

Z inicjatywy Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku Jerzego Soski  w dniu 15.12.2015 o godzinie 14.00 w Powiatowym Centrum Edukacji odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu spotkań z pracodawcami lokalnego i regionalnego rynku pracy. Na spotkanie zaproszono Panią Dyrektor Wydziału Edukacji Janinę Motak. Wśród zaproszonych pracodawców byli przedstawiciele  dużych zakładów  w powiecie ale i w województwie  takich jak: Małopolska Wytwórnia Maszyn – zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń oraz obróbka metali na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie, Grupa Azoty Tarnów – przedsiębiorstwo branży chemicznej, Firma Woodward, zajmująca się projektowaniem, produkcją i serwisem systemów sterowania urządzeniami energetycznymi, które wykorzystywane są m.in. w przemyśle lotniczym, transportowym oraz w energetyce.
Wśród zaproszonych gości obecni byli również przedstawiciele zakładów produkcyjnych i usługowych: Granit, Jawor, EUROGUM, August, „Ewa”, FHU Arak, Patulski i synowie, Zurbis. Gościliśmy również przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w osobach dyrektora  Andrzeja Mleczki i doradcy zawodowego Teresy Przybyło.
Celem spotkania było nawiązanie i rozszerzenie współpracy w zakresie kształcenia zawodowego młodych ludzi.
Dyrektor szkoły powitał gości i przedstawił ofertę edukacyjną szkoły na rok 2016/2017. Kierownik Ośrodka  Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego Krystian Zamiatała omówił zasady uzyskiwania kwalifikacji zawodowych, oraz sposoby uzupełniania wykształcenia przez absolwentów szkół zawodowych.  Krzysztof Osyba nauczyciel przedsiębiorczościomówił nowe w sprawie praktycznej nauki zawodu, w którym zdefiniowano dualny system kształcenia zawodowego.
Po prezentacjach i wystąpieniach wywiązała się dyskusja na temat dostosowania oferty do zakładów pracy, udziału przedsiębiorców w procesie kształcenia zawodowego i pracy szkoły.
Spotkanie zakończyło się propozycją podpisania porozumienia intencyjnego, oraz zwiedzaniem pracowni zajęć praktycznych.