Narada Dyrektorów szkół i placówek Powiatu Brzeskiego

2012-11-21 10:10
Narada Dyrektorów szkół i placówek Powiatu Brzeskiego

13 listopada br. odbyła się cyklicznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzesku narada Dyrektorów szkół i placówek oświatowych Powiatu Brzeskiego. Tym razem tematem spotkania był aktualny stan bezrobocia w Powiecie Brzeskim oraz potrzeby społeczne na kwalifikowaną kadrę w najbliższych latach.

Gośćmi spotkania byli: Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Urzędu Pracy w Brzesku – Pani Teresa Przybyło, Rektor Małopolskiej Szkoły Wyższej w Brzesku – Pani Barbara Grajdura oraz dziekan WEIP-  Ewa Łupińska – Toroń.

W drugiej części spotkania Dyrektorzy zapoznali się z założeniami projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim”, który będzie wdrażany w szkołach od stycznia 2013 r. Następnie na specjalne zaproszenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku wszyscy zgromadzeni na spotkaniu Dyrektorzy mieli okazję poznać metodę treningową EEG-Biofeedback, która od września br. powadzona jest na terenie poradni.

oprac. Dominika Sosin-Szefer