Zajęcia samoobrony

2016-07-05 08:58
Zajęcia samoobrony

W okresie przedwakacyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie ruszył projekt pod nazwą „Edukacja obywatelska fundamentem skuteczności obronnej młodych pokoleń Polaków”. Projekt realizowany jest przez działające przy szkole Stowarzyszenie Iskierka Nadziei w Czchowie z dotacji Starostwa Powiatowego w Brzesku.
Pierwsze zajęcia  z zakresu samoobrony przeprowadzone były przez instruktora pana Wojciecha Szwagrzyka, który między innymi przedstawił młodzieży prawne aspekty samoobrony i obrony koniecznej, sposoby rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania zagrożeń a także zachowania się w przypadku napotkania przeciwnika. Program zajęć przewidywał wprowadzenie do sztuk walki, poruszanie się w postawie walki, naukę uników i ciosów, a także sposoby uwalniania się z duszeń, obchwytów i trzymań.
Już we wrześniu zaplanowano kolejne zajęcia. Tym razem będą to próby oceny własnych możliwości fizycznych na ściance wspinaczkowej i poligonie wojskowym, gdzie młodzież między innymi nauczy się strzelać.
Izabela Ancukiewicz