Wspinali się wysoko

2016-10-04 09:24
Wspinali się wysoko

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie wzięła udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Edukacja obywatelska fundamentem skuteczności obronnej młodych pokoleń Polaków”. Projekt realizowany z dotacji Starostwa Powiatowego w Brzesku  przewiduje jeszcze  przeszkolenie z zakresu strzelectwa sportowego. Celem zadania publicznego jest kształtowanie postaw obronnych i obywatelskich. Zajęcia przeprowadzone były przez wykwalifikowany personel trenerski i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież miała okazję nauczyć się zasad asekuracji oraz sprawdzić swoje możliwości psychofizyczne, pokonując wzniesienia o różnych stopniach trudności. Na żywo mogli również zobaczyć, jak wspinają się wytrenowani zawodnicy, którzy na szczyt piętnastometrowej ściany wchodzą w niespełna osiem sekund.  Dodać należy, że na hali, na której swój pierwszy trening odbyła młodzież naszej szkoły, trenują na co dzień sportowcy, przygotowujący się do zawodów sportowych. 18 września 2016 roku w Paryżu, podczas mistrzostw świata,złoty medal zdobył tarnowianin Marcin Dzieński -23 letni student AZS PWSZ w Tarnowie. A trenować na tej samej ściance co mistrz świata, to nie byle co.