ZSP Nr 1 w Brzesku w projekcie "Szkoła częścią wspólnoty"

2016-10-19 14:51

ZSP Nr 1  w Brzesku w projekcie "Szkoła częścią wspólnoty"
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w projekcieSzkoła częścią wspólnoty.
Projekt realizowany jest jako wspólne działanie  z Młodzieżową Radą Gminy Brzesko. Uczestniczy w nim pani dyrektor Maria Góra, młodzi radni Michał Migda uczeń  kl. 3 AT,  Patryk Jaszczyński  uczeń  kl. 3IT  oraz  opiekun Rady  pani Ewa Małysa.
Przedsięwzięcie, nad którym patronat honorowy objął pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego prowadzi Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego.
 Głównym celem projektu jest zwiększenie partycypacji społeczności w sprawy publiczne oraz funkcjonowanie wspólnot lokalnych.
 Uczestnicy projektu biorą udział w konferencjach i szkoleniach,  opracują projekt społeczny, na którego realizację zwycięskie zespoły otrzymają dotację w wysokości 7000zł oraz wydadzą publikację z zakresu partycypacji publicznej.
Szczegółowe informacje, zdjęcia dostępne są na www.facebook.com/Młodzieżowa-Rada-Gminy-Brzesko