Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP Nr1 w Brzesku

2016-11-29 08:38
Tydzień Przedsiębiorczości w ZSP Nr1 w Brzesku

W dniu 16 listopada 2016 roku na świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku w ramach odbywającego się w tym czasie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie, które miało charakter warsztatowy pod hasłem „Być albo nie być przedsiębiorcą – oto jest pytanie. Uczniowska debata o przedsiębiorczości.”
         Celem tego spotkania było promowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas: 4AT,4IT,4RT,4LT, 3C,2B (grupa). Na warsztatach pojawili się przedsiębiorcy, którzy przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczęli prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wszyscy goście zostali zaproszeni przez Centrum Aktywizacji Zawodowej w Brzesku. W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o swoich pomysłach na biznes, doświadczeniach oraz wadach i zaletach prowadzenia własnej firmy. Udzielili uczniom ważnych wskazówek dotyczących tego, co należy wziąć pod uwagę decydując się na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Wskazali również w jaki sposób może im w tym pomóc Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku.

Zaproszonymi gośćmi byli:
1.     Patryk Bodziony – właściciel Akademii Sportu Future
2.    Anna Bujak – właścicielka firmy Pierniczkomania
3.    Maciej Piórek – właściciel firmy Alive Pictures
4.    Katarzyna Pytka właścicielka Akademii Ruchu Libra
5.    Dariusz Stec – właściciel firmy Technics Metal
6.    Sylwia Stefańczyk – właścicielka Centrum Inhome

Całe spotkanie zostało przeprowadzone przez doradców zawodowych
z Centrum Aktywizacji Zawodowej w Brzesku we współpracy z doradcą zawodowym  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i przygotowanie ciekawych warsztatów.