Stypedium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy z ZSP Nr 2 w Brzesku

2017-01-30 14:34
Stypedium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy z ZSP Nr 2 w Brzesku

W dniu 24.01.2017 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce, ale są też aktywni tak w szkole jak i poza nią.

Kandydata do stypendium typuje każda szkoła tak publiczna, jak i niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej - dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Nagrodzeni to nie tylko najlepsi uczniowie, którzy oprócz bardzo dobrych ocen posiadają liczne zainteresowania, ale także aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, w konkursach przedmiotowych i olimpiadach pozaszkolnych.

Takie wyróżnienia wczoraj otrzymało dziś 49 uczniów z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer.

Stypendystką Prezesa Rady Ministrów została również Dominika Leszczyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku z klasy 2TMe. To wzorowa uczennica pod każdym względem, szkołę i kierunek wybrała sobie sama. Prezentuje ona dużą wiedzę, doskonałe umiejętności zawodowe oraz talent muzyczny. Pianino „samo gra”, gdy Dominika przy nim siada. Wirtuozerii może jej pozazdrościć niejeden artysta. Obecnie pokochała skrzypce. Przy tym wszystkim bardzo skromna. Nie lubi się chwalić. Pielęgnuje rodzinne tradycje, bo rodzinna jest dla niej najważniejsza. Prowadzi długie rozmowy ze swoim Dziadkiem, który pokazuje Jej inny świat niż jest on obecnie.

Zapytałam ją – kiedy ma czas dla siebie – odpowiedziała, że „Nauki ma dużo, ale stara się mieć czas dla siebie, gdyż lubi zabawy ze swoja siostrą i psem. A nade wszystko kocha muzykę, więc też poświęca jej dużo czasu.

Jesteśmy dumni z Dominiki. Życzymy Jej, aby kontynuowała swoje pasje i zamiłowania oraz odnosiła kolejne sukcesy i zdobywała kolejne nagrody.

Uroczystość uświetnił swoim występem zespół wokalny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gromnika.

ELŻBIETA WOJNOWICZ