Jubileusz LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku

2017-02-24 08:20
Jubileusz LO im. Mikołaja Kopernika w Brzesku

17 lutego 2017 roku cała Społeczność Szkolna celebrowała kolejny, znamienity jubileusz 106. rocznicę powstania Liceum Ogólnokształcącego oraz 44.  nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika.
Uroczystości szkolne zaszczycili swoją  obecnością znamienici  goście, między innymi: władze Powiatu, Miasta i Gminy Brzeska, komendanci służb powiatowych, dyrektorzy instytucji kulturalno-bibliotecznych, gimnazjów i szkół ponadgminazjalnych, emerytowani dyrektorzy LO, przedstawiciele RR LO i T, rodzice uczniów wyróżnionych medalem „Sapere Auso”. Szczególnymi gośćmi byli absolwenci LO:  prof. Jan Blecharz (1973), Stanisław Tokarski (1978),Barbara Sadurska (1993), Sabina Jakubowska (1993), Anna Zator-Garbień (1994), Krzysztof Kaźmierczyk (1994), Tymoteusz Zydroń (1994),Justyna Wójtowicz-Woda (2005), Tomasz Klaus (2009),Barbara Marmol (2009), Dawid Wawryka (2009), Hubert Zapiór (2012).
Uroczystości szkolne rozpoczęły się od odwiedzenia przez młodzież brzeskich cmentarzy. Przedstawicieli SU LO z sekcji „Historia, pamięć, tożsamość..”,  wraz z opiekunem panią Anną Damasiewicz zapalili znicze na grobach  zamarłych profesorów liceum. Ten gest to wyraz szacunku i pamięci o tych, którzy tworzyli historię brzeskiego LO.
Kolejnym równie ważnym punktem świętowania były spotkania młodzieży z poszczególnych klas LO z zaproszonym absolwentami pod hasłem „Moje dziś, Twoje jutro”, które wielu młodych ludzi zainspirowały do odważnego kroczenia w przyszłość.
W samo południezaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Poza piękną i refleksyjną częścią artystyczną, uhonorowaniem wyróżniających się uczniów medalem „Sapere Auso”, okolicznościowymi wystąpieniami gości, był to też  czas podsumowań, refleksji, podziękowań,  ale również  radości i dumy z uzyskanych osiągnięć.