Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Szkolne dni kariery w ZSP Nr 1 w Brzesku

2012-12-10 23:08
Szkolne dni kariery w ZSP Nr 1 w Brzesku

 29 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych N 1 w Brzesku po raz dziewiąty odbyły się Szkolne Dni Kariery. Przedsięwzięcie to ma na celu pomóc młodzieży w rozwiązywaniu dylematów wyboru dalszego etapu kształcenia.  W tym roku swoje oferty zaprezentowało 15 uczelni wyższych, głównie z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Na stałe już zagościły  panie z brzeskiego  Młodzieżowego Biura Pracy OHP, które współpracują ze szkołą od lat, udzielając młodzieży rad co do ich dalszej kariery edukacyjnej oraz wejścia na rynek pracy.
Organizatorzy cieszą się bardzo, iż z roku na rok poszerza się grono reprezentantów uczelni i że młodzież wraz ze swoimi nauczycielami z takim entuzjazmem podchodzi do tej inicjatywy.
Na SDK najliczniej reprezentowane były krakowskie uczelnie m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Górniczo – Hutnicza, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla. Swoją uczelnianą ofertą zaprezentowały również tarnowskie uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa,  Wyższa Szkoła Biznesu NLU, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna. Podkarpackie województwo było reprezentowane Przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Młodzież mogła również skorzystać z informacji dotyczących kształcenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Wyższej Szkole Sił Powietrznych w Dęblinie. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowała również nasza rodzima uczelnia Małopolska Szkoła Wyższa.
Dyrekcja Szkoły i organizatorzy serdecznie dziękują uczelniom za tak liczny udział w naszym przedsięwzięciu.

oprac. D. Jedlińska