Kolejna lekcja samorządowa

2017-03-03 09:41
Kolejna lekcja samorządowa

Już po raz drugi uczniowie klasy II c, realizujący zakres rozszerzony programu nauczania  z wiedzy o społeczeństwie wraz z opiekunem dr Piotrem Dudą uczestniczyli w „Lekcji samorządowej”. Tym razem zostali zaproszeni przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego  Tomasza Latochę. Gospodarz spotkania przedstawił uczniom w ciekawy sposób kompetencje i zadania samorządu terytorialnego,  ze szczególnym uwzględnieniem zakresu działania powiatu.
Ponadto uczniowie poznali gamę 11 produktów spożywczych naszego województwa, funkcjonujących w  systemie ochrony, identyfikacji i wyróżniania wysokojakościowych produktów rolnych i spożywczych Unii Europejskiej. Artykuły te swoją niepowtarzalność uzyskują  dzięki specyficznemu pochodzeniu geograficznemu lub tradycyjnej metodzie wytwarzania. Młodzież dowiedziała się, że na terenie powiatu brzeskiego uprawiane i produkowane są dwa z nich: „Suska Sechlońska” odmiana suszonej śliwki i fasola „Piękny Jaś”.