Projekt „Inni, ale tacy sami”

2017-03-13 09:35
 Projekt „Inni, ale tacy sami”

23 lutego uczniowie z kl. 2C Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku  uczestniczyli w warsztatach teatralnych RCKB, które poprowadził  znany choreograf tańca p. Andrzej Starowicz. Było to pierwsze spotkanie osób zdrowych z  osobami niepełnosprawnymi, których zadaniem jest  nie tylko wspólna integracja, ale też wypracowanie działań, których uwieńczeniem będzie przedstawienie pt.:  „Zaczarowany ogród”.

W ramach projektu odbył się konkurs plastyczny, muzyczny i recytatorski inspirowany poezją

Karoliny Kluz - osoby niepełnosprawnej, ale nieprzeciętnie inteligentnej i wrażliwej  oraz książką Sabiny Jakubowskiej – pisarki pochodzącej z naszego regionu: „Dom na Wschodniej”.

W konkursie plastycznym 3 miejsce uzyskała Izabela Bączek z kl. 2G za pracę, która inspirowana była wierszem Karoliny Kluz, natomiast w konkursie poezji  śpiewanej Emilia Gliździńska z kl.1 G zdobyła 3 miejsce, wykonując utwór A. Osieckiej „ Dobranoc panowie”, natomiast Franciszek Podłęcki z kl.1G zaprezentował własną kompozycję pt. „Chcę znów”, a Katarzyna Gawenda  z kl.3G brawurowo wykonała piosenkę z tekstem M. Hemara „ Filozofia małżeńska”– obydwoje  zdobyli wyróżnienia.  Koordynatorem całego przedsięwzięcia w naszej szkole była p. Joanna Barnaś.