Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Festiwal nauki w ZSP Nr 2 w Brzesku

2012-12-10 23:25
Festiwal nauki w ZSP Nr 2 w Brzesku

Wysoki poziom zajęć, świetna organizacja, warsztaty dla gimnazjalistów przygotowane i prowadzone z ogromną pasją i zaangażowaniem, wspaniałe i widowiskowe prezentacje, konkursy techniczne z nagrodami dla najlepszych. Jednym słowem- jesteśmy zauroczeni zajęciami. Powyższa opinia grupy z Jadownik jest jedną z wielu, jakie otrzymaliśmy od opiekunów gimnazjalistów, goszczących na Zielonce w ramach Festiwalu Nauki. Wszystkie grupy były pod wrażeniem wyposażenia pracowni, rozmiaru obiektów. Uwagę zwracały innowacyjne metody prowadzenia zajęć.


27 i 28 listopada w ZSP nr 2 w Brzesku gościło ponad 200 gimnazjalistów z 11 szkół, którzy wzięli udział w ponad 50 godzinach wykładów, laboratoriów i ćwiczeń przedmiotowych.
Tak w liczbach przedstawia się kolejna edycja Festiwalu Nauki, organizowanego na Zielonce, którego
celem jest rozpowszechnianie wiedzy technicznej wśród młodzieży. Uczniowie i nauczyciele ZSP nr
2 przygotowali dla gimnazjalistów 5 modułów zajęć z zakresu: informatyki, geodezji, matematyki, fizyki oraz geografii i astronomii. Podczas godzin spędzonych na Zielonce nasi goście oglądali ciekawe doświadczenia fizyczne, wykonywali pomiary profesjonalnym sprzętem geodezyjnym, a także dowiedzieli się jakie zastosowanie w życiu codziennym odgrywają odkrycia i wynalazki matematyczne. Wielką popularnością cieszyły się warsztaty informatyczne, w czasie których zajmowano się retuszem postaci z wykorzystaniem oprogramowania Adobe Photoshop oraz warsztaty w tworzeniu animacji kostnej. Gimnazjaliści bardzo miło wypowiadali się o ćwiczeniach z astronomii, na których przy pomocy sporządzonych map i prezentacji multimedialnej odczytywali położenie gwiazd i planet.


Festiwal Nauki był dla  prowadzących i uczestników okazją na połączenie przyjemnego spędzania czasu w miłej atmosferze z rozwijaniem zainteresowań i podnoszeniem poziomu wiedzy oraz umiejętności technicznych.
Zapraszamy za rok