Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

2017-03-23 14:55
Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

Pracownicy powiatowej oświaty uczestnikami Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

Konferencja odbyła się 15–16 marca 2017 r. na toruńskich Jordankach. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem oraz przedstawiciele współorganizatorów: Michał Zaleski, Prezydent Torunia i Janusz Król, Prezes Municipium S.A., redaktor naczelnym Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. Gościem Honorowym, który uświetnił pierwszy dzień była Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. Wystąpienie inspiracyjne: Turkusowa Samoorganizacja poprowadził wybitny ekonomista prof. Andrzej Blikle.

Konsekwencje likwidacji gimnazjów, wyzwania stojące przed dyrektorami placówek oświatowych, finansowanie szkolnictwa, subwencja przekazywana na edukację oraz zrewolucjonizowane szkolnictwo branżowe to tylko niektóre z najbardziej aktualnych tematów. Konferencja stanowiła arenę wymiany myśli na tematy nowoczesnych technologii w szkołach i samorządach oraz zagrożeniach związanych z cyberprzestępczością.

Oprócz paneli i debat uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą usług i produktów dla samorządów i dyrektorów szkół podczas wystawy promocyjnej. Wśród wystawców nie zabrakło znanych firm i instytucji m.in. Instytut Badań Edukacyjnych, Microsoft, Multimedia w Szkole, Ecophone, Energylandia, Wolters Kluwer Polska, Zoom Natury, Remi czy Młyn Wiedzy.