Konkurs wiedzy pożarniczej

2017-03-29 14:32
Konkurs wiedzy pożarniczej

21 marca 2017 roku w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą  „Młodzież zapobiega pożarom”. Do turnieju przystąpili laureaci etapu gminnego, reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, w składzie: Piotr Kołodziej, Julian Baran i Józefa Marecik. Turniej rozstrzygany był w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a jego organizatorem była Komenda Powiatowa PSP  oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Brzesku.

Młodzież wykazała się nieprzeciętnym poziomem wiedzy z zakresu ratownictwa, znajomości wyposażenia technicznego jednostek straży pożarnej i przepisów przeciwpożarowych. W wyniku eliminacji pierwsze miejsce w turnieju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uzyskał Julian Baran -uczeń klasy trzeciej Technikum Żywienia. Wiedza i pasja Julka, jaką jest  ratownictwo, przyczyniły się do osiągnięcia długo oczekiwanego sukcesu - awansu do etapu wojewódzkiego.

Drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Kołodziej, który z kolei był pierwszy w etapie gminnym turnieju. Natomiast Józefa Marecik, po dogrywce, ostatecznie zajęła czwartą lokatę.
O dużym zainteresowaniu młodzieży  służbami mundurowymi świadczy ich liczny udział w konkursie.  W tym roku w etapie gminnym ogółem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział osiem osób: Mateusz Ryba, Józefa Marecik, Klaudia Zelek, Julian Baran, Piotr Kołodziej, Małgorzata Bryniak, Marzena Marecik i Monika Smaga.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy a laureatowi zmagań powiatowych życzymy kolejnych sukcesów .
Izabela Ancukiewicz