„Wielka Majówka w Mundurze” w SOSW w Złotej

2017-05-23 12:19
„Wielka Majówka w Mundurze” w SOSW w Złotej

17 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 16 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka w Mundurze”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki – oprócz SOSW w Złotej byli również: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.
       Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Wydziału Edukacji – p. Janina Motak, Redaktor naczelny „Czasu Czchowa” – p. Joanna Dębiec, Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie – p. Krzysztof Skwarło, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Brzesku – p. Jerzy Soska, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji – p. Krystian Sroka, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze – p. Jan Mleczko, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Jurkowie – p. Magdalena Michalczyk, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej – p. Bogusława Jurkiewicz, Rodzice naszych wychowanków, mali podopieczni Publicznego Przedszkola w Tymowej wraz z nauczycielami, mali podopieczni Publicznego Przedszkola w Jurkowie wraz z nauczycielami, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Przedszkola  w Lewniowej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Jurkowie, wychowankowie i opiekunowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.
       Impreza rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” działającego w SOSW w Złotej (układ taneczny do piosenki „Pobór”), wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze (bajka muzyczna „Kopciuszek”), uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej (montaż słowno – muzyczny „O Majce, która mundur nosić chciała”), uczeń SOSW w Złotej (wiersz „Strażak Grzegorz”), przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Jurkowie (taniec indiański), uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej (skecze i piosenki) oraz uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej (przedstawienie „Morskie opowieści”).
       Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – wspaniałą grochówkę, wyśmienite kiełbaski z grilla i drożdżowe rogaliki.
       Kolejnymi punktami Programu Majówki były zaś: konkurs plastyczny oraz gry i zabawy sportowe (m.in. przeciąganie liny, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, mecz piłki nożnej).
       Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda jak zwykle dopisała, dopisywały również humory. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy dźwiękach rytmicznych piosenek o tematyce żołnierskiej.
       W imieniu Organizatorów dziękuję wszystkim za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas tegorocznej Majówki. Zapraszamy na naszą wspaniałą imprezę w SOSW w Złotej w kolejnym roku!

oprac. M. Dudek