FESTIWAL NAUKI 2017 w ZSP nr 2 w Brzesku

2017-06-06 14:10
FESTIWAL NAUKI 2017 w ZSP nr 2 w Brzesku

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, odbyła się kolejna edycja Festiwalu Nauki, w którym wzięło udział ponad 350 uczniów z gimnazjów powiatu brzeskiego, bocheńskiego oraz gimnazjum z powiatu nowosądeckiego. Warsztaty naukowe, umożliwiły zapoznanie się z szeroką ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz pozwoliły każdej osobie na aktywne uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach m. in.:

• Mechatronika – „Energia za free”
  • Informatyka – „SNAKE – napisz to”
  • Geodezja – „Geodezja na wesoło”
  • Matematyka – „Jak grać żeby wygrać”
  • Język angielski – „Brace Yourself – English is coming”
  • WF – „Zdobywaj szczyty” (ścianka wspinaczkowa)
  • Język polski – „Czy wiersz można namalować?”
  • Fizyka – „Interesujące zdjęcia bez światła”
  • Chemia – „Kolorowa chemia”

Zajęcia umożliwiły uczniom wykonanie wielu ćwiczeń praktycznych, m.in.: napisanie własnego programu na komputerze, zobaczenie ciekawych doświadczeń chemicznych, jak również skorzystanie ze ścianki wspinaczkowej.

Organizacją festiwalu zajęła się Komisja promocji. W przygotowania włączyli się nauczyciele poszczególnych przedmiotów: Anna Witkowska, Anna Skoczek, Anna Zięba, Justyna Duch, Barbara Zelek, Małgorzata Węgrzynowska, Monika Piskorz-Joniec, Ewelina Sosin-Sidorko, Wojciech Nowacki, Mariusz Klimczak, Marcin Maćkowicz, Marek Jadczak oraz uczniowie.

Festiwal Nauki corocznie cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej. Niejednokrotnie ułatwia podjęcie ważnych życiowych decyzji dotyczących wyboru kierunku kształcenia.

MAREK JADCZAK