Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Wszystko ma swój czas, czyli zakończenie roku szkolnego.

2017-06-30 08:13
Wszystko ma swój czas, czyli zakończenie roku szkolnego.

WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS, CZYLI ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W ZSP NR 2 W BRZESKU
 

„Wszystko ma swój czas”- te słowa doskonale obrazują dzień zakończenia roku szkolnego na Zielonce. Za nami wiele miesięcy nauki, pracy, zdobywania nowych umiejętności oraz podnoszenia kwalifikacji. Dzwonek, który prawie 1800 razy oznajmiał rozpoczęcie zajęć, dziś milczał. Na korytarzach było słychać tylko gwar radosnych rozmów. Nie każdy wie, że w kończącym się roku szkolnym wychowawcy wpisali na świadectwa ponad 15 tysięcy ocen, z czego wiele celujących i bardzo dobrych. Podczas uroczystej akademii, dyrektor Jerzy Soska wręczył świadectwa z wyróżnieniem 35 uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, zaś Rodzicom – listy gratulacyjne. Nagrody odebrali także uczniowie ze 100-procentową frekwencją, laureaci konkursów przedmiotowych oraz językowych, honorowi dawcy krwi, a także wszyscy, którzy czynnie włączali się w życie szkoły.

„Czas płynie jak rzeka”- motto uroczystości najlepiej rozumieli uczniowie klas trzecich szkoły zawodowej, którzy zakończyli kolejny etap swojej edukacji. Bardzo cieszy fakt, że wielu z nich postanowiło kontynuować naukę na Zielonce w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Miłym akcentem uroczystości zakończenia roku szkolnego był występ szkolnego zespołu muzycznego, który wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój.

Na zakończenie akademii, dyrektor podziękował osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, życzył wszystkim zgromadzonym udanego odpoczynku i zaapelował do młodzieży o rozwagę podczas wakacji. Rok szkolny się zakończył, korytarze jednak nie opustoszały. Trwa bowiem rekrutacja i młodzież z gimnazjów, chcąca kontynuować naukę w naszej szkole, przybywa złożyć dokumenty. Uczniowie Zielonki nadal chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną w poszukiwaniu ciekawych książek na czas letniego wypoczynku.  
 
 
JOANNA SURMACZ