Rada Programowa

2017-11-23 09:30
Rada Programowa

RADA PROGRAMOWA

W dniu 08 listopada bieżącego roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne Rady Programowej powołanej w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów. Rada Programowa działać będzie przy Centrum Kompetencji Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku. Działalność Rady Programowej ma ogromne znaczenie z punktu widzenia rozwoju kształcenia zawodowego w regionie.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, tj. przedstawiciele: lokalnych Pracodawców, Starostwa Powiatowego w Brzesku, Szkolnictwa Wyższego, Powiatowego Urzędu Pracy, Szkół Powiatu Brzeskiego. Gospodarzem spotkania był Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Pan Jerzy Soska.

Na spotkaniu zaprezentowane zostały instrumenty „Rady Programowej”, która jest społecznym organem doradczym, wspierającym działalność CKZ. Celem powołania Rady Programowej jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego, dopasowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy poprzez m.in. podjęcie współpracy pomiędzy pracodawcami/przedsiębiorcami, instytucjami samorządowymi oraz uczelniami wyższymi.

Uczestnicy spotkania zgodzili się iż, dynamika rynku pracy wymaga często nowych, zdecydowanych rozwiązań. Dzięki życzliwości, fachowej pomocy i zrozumieniu ze strony pracodawców, młodzież zyska większą szansę na wybranie dalszej drogi rozwoju swoich zawodowych pasji i umiejętności.
Wynikiem spotkania jest wspólne stanowisko o potrzebie i gotowości współpracy podejmowanej zarówno między szkołami, przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi.

Kolejne spotkanie Rady zaplanowano na czerwiec 2018 roku.
Skład Rady Programowej:

1. Dyrektor Centrum Kompetencji Zawodowych -Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku Jerzy Soska,
  2. Przedstawiciel organu prowadzącego– Dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak
  3. Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy– Dyrektor Andrzej Mleczko
  4. Lokalni pracodawcy/ przedsiębiorcy:
  5. Joanna Sztefko – Dyrektor Operacyjny Firmy WAWEL S.A.,
  6. Przemysław Włodarczyk- Prezes firmy Igloo i Miloo Electronic,
  7. Wojciech Martyka – Dyrektor finansowy firmy Igloo,
  8. Paweł Nawrocki- Prezes firmy Nawrocki Group – producent mebli,
  9. Jacek Pukal – Prezes zarządu w firmie Proster Sp. z o.o.,
  10. Kinga Panas- Specjalista ds. rekrutacji i rozwoju w firmie Can-Pack S.A. FPN w Brzesku
  11. Aleksander Walusiak- Dyrektor ds.sprzedaży w firmie BTW Biuro Techniczne Walusiak
  12. Łukasz Krupa- Kierownik produkcji w firmie Bolarus S.A.
  13. Aleksandra Kotra- Przedstawiciel firmy MEGAMOT,
  14. Mateusz Mularz – Przedstawiciel firmy Elektro- Automatyka Mularz Sp. Jawna,
  15. Łukasz Mitera- Menadżer Hotelu i Restauracji „August”,
  16. Ludwik Cyga – Przedstawiciel Cechu Rzemieślników oraz małych i średnich przedsiębiorców w Brzesku,
  17. Przedstawiciel Uczelni Wyższej – dr inż. Piotr Dudek – Katedra Systemów Wytwarzania Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH
  18. Przedstawiciele Szkół Powiatu Brzeskiego:
  19. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie – Krzysztof Skwarło,
  20. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku - Maria Góra,
  21. Dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej - Jolanta Gola - Styrna,
  22. Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Złotej- Bożena Wiewióra
  23. Przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku:
  24. Kierownik ODIDZ - Krystian Zamiatała,
  25. Krzysztof Serafin - nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży elektryczno- elektronicznej,
  26. Elżbieta Wojnowicz- doradca zawodowy.