Doposażenie w sprzęt

2017-11-27 13:15
Doposażenie w sprzęt

Starosta Brzeski Andrzej Potępa przekazał szkołom powiatowym sprzęt komputerowy najnowszej generacji o łącznej wartości ponad 80 000 zł. Doposażenie zostało zakupione w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku otrzymał 10 zestawów komputerowych o wartości 18 000, 00 zł, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku 11 laptopów, o wartości 34 563, 00 zł, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie 12 komputerów stacjonarnych o wartości 20 400, 00 zł, Zespół Szkół w Szczurowej 3 laptopy, których koszt wyniósł 8 483, 31 zł.

Doposażenie szkół w nowoczesny sprzęt komputerowy jest odpowiedzią na postępującą cyfryzację zarówno w edukacji jak i we współczesnym rynku pracy, który stawia przed przyszłą kadrą konieczność wykazania się doskonałymi umiejętnościami w pracy na nowoczesnym sprzęcie oraz wykorzystania jego potencjału.