Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Sport, kultura i historia w jednym, czyli wycieczka 3 t.

2017-12-20 12:40
Sport, kultura i historia w jednym, czyli wycieczka 3 t.
 


Sport, kultura i historia w jednym, czyli wycieczka 3 t.

 
    11 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 3 technikum Zespołu Szkół w Szczurowej wraz z wychowawczynią Dorotą Bolek i opiekunem Damianem Latochą wybrali się na wycieczkę.
Pierwszym punktem imprezy był bowling w brzeskiej „Planecie”. Warto dodać, że gra ta ma długą i bogatą historię. Według Flindersa Petrie’a początki bowlingu sięgają bowiem 3200 roku p.n.e.. Z tego właśnie roku pochodzi odkryty zestaw przedmiotów, które według archeologa służyły do prymitywnej formy gry w kręgle. Ponieważ wśród uczestników wycieczki byli tacy, którzy pierwszy raz mieli rzucać kulą ustalono, że rozgrywki będą miały formę zabawy a nie ostrej rywalizacji. Wkrótce się jednak okazało, że niektórzy debiutanci wprowadzając nowatorskie techniki osiągali zaskakująco wysokie wyniki.

Kolejnym punktem wycieczki było kino. Uczniowie obejrzeli film w reżyserii Łukasza Palkowskiego pt. „Najlepszy”, który mimo iż swą premierę miał 17 listopada 2017r., to zebrał już wiele nagród — między innymi Złote Lwy, Złotego Klakiera czy Złotego Anioła. Film opowiada historię niezwykłej przemiany, jaka dokonała się w życiu mistrza świata z 1990 roku w podwójnym Ironmanie, triathloniście Jerzym Górskim– wcześniej narkomanie i przestępcy.

Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli na spacer do parku krajobrazowego wokół Pałacu Goetza w Brzesku. Historię tego zabytkowego budynku przedstawiła młodzieży organizatorka wyjazdu Dorota Bolek, która uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się dawniej w Pałacu. Dzięki temu uczniowie mogli usłyszeć także ciekawostki związane z tym miejscem.
Wycieczka zakończyła się posiłkiem w McDonaldzie, po którym w świetnych humorach, zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu uczniowie powrócili do Szczurowej.