Doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

2018-02-02 15:13
Doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej

W ramach dotacji celowej Powiat Brzeski pozyskał środki finansowe w wysokości 30 190,00 zł. na doposażenie w sprzęt gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Zakupiono kozetki, stoliki zabiegowe, stanowiska pracy – urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki szkolnej, szafki do przechowywania leków, wyrobów medycznych i środków pomocniczych, biurka oraz szafy kartoteczne – przeznaczone do przechowywania dokumentacji medycznej, wagi medyczne ze wzrostomierzem, parawany, aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych, stetoskopy, tablice Snellena do badania ostrości wzroku, tablice Ishihary do badania widzenia barwnego oraz tablice – siatek centylowych wzrostu i masy ciała oraz innych pomocy do wykonywania testów przesiewowych i interpretacji ich wyników.

Profesjonalnie wyposażone gabinety profilaktyki zdrowotnej we wszystkich powiatowych szkołach i placówkach oświatowych w pełni zapewniają bezpieczeństwo zdrowotne uczniów w czasie ich pobytu w szkole/placówce.