Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Gminny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny w SOSW w Złotej

2018-03-28 13:56
Gminny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny w SOSW w Złotej
 

GMINNY KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY,
SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ KOŁODZIEJ
ORAZ OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA
W SOSW W ZŁOTEJ

 
Pierwszy dzień wiosny w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej był wyjątkowy!
To właśnie w tym dniu miała miejsce uroczysta Gala będąca podsumowaniem projektu pod hasłem Beata Kołodziej dzieciom”. To już szósta edycja projektu realizowanego przez naszą placówkę, poświęconego twórczości poetów i pisarzy tworzących dla dzieci.

Projekt składał się z kilku etapów. W pierwszej fazie uczniowie poznawali utwory autorstwa p. B. Kołodziej. Następnie odbył się ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski, czyli  teatralno – estradowy popis naszych podopiecznych.

Najważniejszym przedsięwzięciem projektu „Beata Kołodziej dzieciom” był GMINNY KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z gminy Czchów: Jurkowa, Tymowej, Tworkowej, Złotej i Czchowa oraz uczniowie ze szkół zaprzyjaźnionych z naszą placówką z gmin sąsiednich: Lewniowej oraz Iwkowej. Prace plastyczne wykonali również wychowankowie naszego Ośrodka.

Rozwiązanie Konkursu odbyło się 21 marca podczas uroczystej Gali podsumowującej projekt. Uczestniczyła w niej: znana poetka i pisarka – p. Beata Kołodziej, Dyrekcja naszej szkoły, zaproszeni goście (Rodzice uczniów i uczestnicy Gminnego Konkursu Czytelniczo – Plastycznego wraz z Nauczycielami) oraz cała nasza szkolna społeczność.

Galę uświetnił pokaz multimedialny poświęcony twórczości B. Kołodziej, animowane wersje piosenek dla dzieci oraz występ laureatów ogólnoszkolnego Konkursu Recytatorskiego, którzy ubrani w barwne kostiumy zaprezentowali swoje recytatorsko - aktorskie umiejętności przed samą autorką wierszy.
Podczas Gali przeżyliśmy niesamowitą przygodę - kilkanaście wyjątkowych spotkań z bohaterami utworów p. Beaty. Wybraliśmy się do bajkowego ZOO na spotkanie z bocianem, żabką, lwem, kangurem, biedronką, kotkami, psem a nawet smokiem.

To wyjątkowe spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników Gminnego Konkursu Czytelniczo – Plastycznego oraz wręczeniem dyplomów uznania i nagród laureatom Gminnego Konkursu Czytelniczo – Plastycznego, ogólnoszkolnego Konkursu Recytatorskiego oraz Nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do obu konkursów. Potem nadszedł czas na wspólne zdjęcia laureatów konkursu z p. Beatą. Na zakończenie sympatyczna i szczerze uśmiechnięta pisarka, rozdawała dzieciom autografy.

Na co dzień naszych uczniów rozpierają nie wyczerpujące się pokłady energii. Nasz projekt to doskonała okazja, w której mogli dać upust dziecięcej radości, woli walki o pierwszy bądź kolejny sukces, a także dać wodzę fantazji, wcielając się w rolę bajkowych bohaterów. Nasz Ośrodek na moment przerodził się w Bajkową Krainę.
Korzystając z okazji dziękujemy p. B. Kołodziej za przyjęcie zaproszenia na Galę i przyjazd do naszego Ośrodka.

Dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor SOSW w Złotej za umożliwienie realizacji kolejnego już projektu i pełnienie nad nim honorowego patronatu. Wszystkim Nauczycielom za wszelkiego rodzaju pomoc.

Szczególne podziękowanie kierujemy wreszcie pod adresem wszystkich młodych uczestników Konkursu Recytatorskiego i Gminnego Konkursu Czytelniczo – Plastycznego. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu. To już za rok…
 
Ps. Ta edycja projektu była wyjątkowa również ze względu na to, że połączona została z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa. Na znak solidarności – Dyrekcja, Uczniowie oraz wszyscy Pracownicy Naszego Ośrodka założyli kolorowe skarpety – nie do pary…
                                                                                                         
oprac. M. Dudek