Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Uczniowie SOSW w Złotej w Muzeum Lizaka oraz Muzeum M. Konopnickiej

2018-05-04 14:30
Uczniowie SOSW w Złotej w Muzeum Lizaka oraz Muzeum M. Konopnickiej
 

Uczniowie SOSW w Złotej w Muzeum Lizaka oraz Muzeum M. Konopnickiej

 
23 kwietnia br. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej wzięli udział w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
Głównym celem wyjazdu była wizyta w Muzeum Lizaka w Jaśle. Nasi wychowankowie zobaczyli tam autentyczne urządzenia przemysłowe wykorzystywane w przeszłości i obecnie do produkcji lizaków i karmelków. Mieli również okazję spróbować i wykonać własnoręcznie słodkie smakołyki. To wszystko – a oprócz tego obiad w ekskluzywnej restauracji „U Schabińskich” polecanej przez p. Magdę Gessler – było całkowicie bezpłatne. To nagroda za wygranie przez uczennicę klasy 4 Szkoły Podstawowej Konkursu plastycznego pod hasłem „Mój wymarzony lizak”, zorganizowanego przez Muzeum.

Drugim celem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Uczniowie zwiedzili zabytkowy dworek oraz, należący do Muzeum, park. Stanowią one dar narodowy, przekazany pisarce M. Konopnickiej z okazji jubileuszu 25 – lecia pracy pisarskiej.

Ostatnim, jakże smakowitym, punktem wyjazdu były lody, którymi delektowaliśmy się w jednej z najlepszych kawiarni w Pilźnie.

oprac. M. Dudek