Programy w trakcie realizacji przez Powiat Brzeski

2018-09-12 12:02

Powiat Brzeski pozyskał z rządowego programu „Aktywna Tablica” środki finansowe w wysokości 28 000,00 zł na doposażenie w pomoce dydaktyczne (m.in. tablice interaktywne, projektory) dla Szkoły Podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łysej Górze oraz Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Złotej

Celem Programu jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej (TIK) w edukacji oraz rozwijanie szkolnej infrastruktury, co jest kluczowe dla strategicznych założeń dotyczących budowania kapitału ludzkiego i gospodarki opartej na wiedzy.

Całkowity koszt realizacji programu „Aktywna Tablica” wynosi 35 000,00 zł w tym 7000,00 zł to wkład własny rzeczowy Powiatu Brzeskiego.

Termin realizacji programu upływa 31 grudnia 2018 r.

aktywna-tablica.png

Uzyskano 18 480,00 zł z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” z funduszu województwa małopolskiego na zakup książek do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Złotej oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.

Głównych celem programu  jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży oraz zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych.

Całkowity koszt realizacji programu w 2018 r. to 23 100,00 zł z czego 4 620,00 zł to wkład własny Powiatu Brzeskiego

Program zostanie zrealizowany do 31 grudnia 2018 roku.

nprc-2.jpg

Program rządowy kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Powiat Brzeski podpisał porozumienie z Ministrem Edukacji Narodowej na realizację zadania rządowego w latach 2017 – 2021, na które będzie otrzymywał dotację celową w transzach w łącznej wysokości 478 920,00 zł.

W ramach realizacji programu Powiat Brzeski ma za zadanie organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz w zależności od potrzeb dziecka – dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów, a także pełnić funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego. W Powiecie Brzeskim funkcję ośrodka pełni „Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej.

W ramach otrzymanej dotacji w 2017 roku wyposażono ośrodek koordynacyjno - rehabilitacyjno-opiekuńczy w środki dydaktyczne niezbędne do realizacji zadań za kwotę 15 000,00 zł.

za-zyciem.jpg