Otwarcie świetlicy "samodzielni - odpowiedzialni"

2018-10-15 11:03
Otwarcie świetlicy "samodzielni - odpowiedzialni"

bez-tytulu.png

W dniu 11.10.2018 r. z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Pan Andrzej Potępa -Starosta Brzeski, Pani Janina Motak - Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz zespół projektowy Wydziału Edukacji w składzie Pani Katarzyna Michalik – Szczepańska, Pani Anna Knap oraz Pani Arleta Kwiecień wzięli udział w uroczystości zorganizowanej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łysej Górze, gdzie dokonali oficjalnego otwarcia nowopowstałej świetlicy „samodzielni – odpowiedzialni” doposażonej w nowoczesny sprzęt multimedialny dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. „Samodzielne życie – odpowiedzialne życie” realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Pan Łukasz Jewuła odebrał z rąk Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy nagrodę za osiągnięcia zawodowe. Jako lider szkolny z ramienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze podsumował efekty dotychczasowej realizacji projektu oraz przedstawił planowane działania w kolejnej edycji.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu świetlica została doposażona w nowoczesny sprzęt o łącznej wartości przekraczającej 30 000,00 zł. W ramach działań zaplanowanych w projekcie wychowankowie Ośrodka, do których skierowane jest wsparcie będą mogli skorzystać z wielu ciekawych zajęć takich jak warsztaty z fotografii czy zajęcia z robotyki.

Zakupienie nowoczesnego sprzętu traktowanego jako narzędzie edukacyjne uzupełnia i wzbogaca proces dydaktyczny. Stosowanie nowoczesnych technologii z pewnością zachęci uczniów do integracji i bezkonfliktowego spędzania czasu w grupie.