Małopolski Kurator Oświaty w Brzesku

2013-02-20 10:19
Małopolski Kurator Oświaty w Brzesku

W związku z realizacją przez Powiat Brzeski projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” 18 lutego br. odbyło się w Starostwie Powiatowym w Brzesku spotkanie z Małopolskim Kuratorem Oświaty – Panem Aleksandrem Palczewskim.

Spotkanie było okazją do nawiązania współpracy między Kuratorium Oświaty w Krakowie a Powiatem Brzeskim, które jako pierwsze w Polsce rozpoczęło realizację pilotażowego projektu w zakresie wdrożenia zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli. Obecni na spotkaniu Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji oraz Koordynatorzy Sieci Współpracy i Samokształcenia – pracownicy merytoryczni projektu podzielili się swoimi doświadczeniami z pierwszego etapu realizacji przedsięwzięcia obejmującego diagnozę potrzeb rozwojowych szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Brzeskiego.

Przypominamy, iż projekt „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” realizowany jest przez Powiat Brzeski w 90 szkołach i przedszkolach funkcjonujących na jego obszarze. Celem jest poprawa jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez wdrożenie kompleksowych planów wspomagania szkół i przedszkoli. Projekt jest pilotażem nowego modelu systemu doskonalenia nauczycieli i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej w zakładce PROJEKTY EDUKACYJNE.