Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Hotelarze z Zielonki podbijają Austrie

2018-12-24 11:59
Hotelarze z Zielonki podbijają Austrie

Od 26.11.2018 10 uczniów – technikum hotelarstwa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, uczestniczy w praktyce zawodowej z programu Erasmus+ akcja 1 Kształcenie i szkolenie zawodowe tytuł: „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” 2018-1-PL01-KA102-048313.

Zgodnie z głównymi celami projektu pogłębiają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności w zakresie funkcjonowania hotelu.

Dzień po dniu realizują ustalony plan pracy hotelu. Bardzo ważnym elementem a chyba najważniejszym jest obsługa i zadowolenie gości korzystających z usług. Stażyści pracują wg opracowanego wspólnie - rotacyjnego grafiku, by móc poznać każdy element i stanowisko w hotelu.

W trakcie działań doskonalą również język obcy. W hotelu przebywają osoby z całej Europy. Słychać m.in. niemiecki, angielski, włoski.

Młodzi ludzie w większości po raz pierwszy przebywają tak długo i tak daleko od domu. Uczą się zatem jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, ze stresem, jak podejmować decyzje, reagować na zmiany, działać w środowisku międzynarodowym (multi kulti). Poznają kulturę Austrii, a szczególnie obszaru landu Salzburskiego, odmienne historyczne obyczaje (Krampusy) ale też gastronomię charakterystyczną w wysokich Alpach. Nad całością czuwa Pani Elżbieta Kotowska właściciel, prawnik z wykształcenia, gospodarz, menager ale też sprzątająca, kucharka, kelnerka itp. Kobieta sukcesu.

 

Elżbieta Wojnowicz

06.png

07.png

12.png

16.jpg