Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

AVENTURA DESDE ESPAŃA

2019-02-07 10:04
AVENTURA  DESDE  ESPAŃA

Dwudziestego stycznia  2019r. czternastoosobowa grupa uczniów z klasy II  Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  i Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie wyjechała doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe na 3 tygodniowe praktyki do Sevilli.

Stażyści odbywają praktyki pojedynczo, w zakładach, które zapewniają właściwą realizację programów nauczania, zgodnie ze standardami kwalifikacji zawodowych. Z ewaluacji prowadzonych przez opiekunów wynika, iż uczniowie świetnie radzą sobie w hiszpańskich instytucjach. Pracodawcy chwalą ich umiejętności, zaangażowanie i chęć zdobywania nowych wiadomości.

Po pracy uczestnicy korzystają z lekcji języka hiszpańskiego i atrakcji turystycznych Andaluzji.

To już ostatni wyjazd zagraniczny w ramach projektu 2017-1-PL01-KA102-036256 pod nazwą „Paszport na południe Europy”, program Erasmus+, Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Skorzystało z niego 50 uczniów z trzech klas technikum.

Uczestnikami mobilności byli także nauczyciele, którzy poznawali programy i metody kształcenia zawodowego w Portugalii.

Projekt zakończy się 30 września 2019 roku. Łączna kwota przyznanego dofinansowania wynosi 122 628 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje: 528 097,48 zł.

Koordynator projektu
„Paszport na południe Europy”

 

Zobacz galerię