Kolejna edycja zajęć w ramach projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji zawodowych” – 2019 rok

2019-02-12 12:06
Kolejna edycja zajęć w ramach projektu  „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji zawodowych”  – 2019 rok

bez-tytulu.png

Powiat Brzeski rozpoczął realizację kolejnej edycji kursów zawodowych dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”.

Wartość planowanych do realizacji kursów na rok 2019 wynosi 455 000,00 zł. Zrealizowanych zostanie w sumie 50 kursów dla uczniów i nauczycieli z następujących szkół:

• Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie;
  • Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia w Zespole Szkół w Szczurowej.

Kursy zawodowe, które będą realizowane w tym roku to m.in.:

• operator dronów (kwalifikacja UAVO VLOS 5kg);
  • wizualizacja procesów przemysłowych (WINCC Panele HMI w Tiaportal);
  • komputerowe wspomaganie projektowania;
  • grafika komputerowa 3D w programie 3DS MAX;
  • programowanie układów ARDUINO;
  • operator wózka widłowego;
  • programowanie JAVA;
  • obsługa programu Photoshop.

Ponadto uczestnicy projektu będą mieli okazję skorzystania z dodatkowych zajęć dydaktyczno – wyrównawczych, wyjazdów zawodoznawczych oraz staży zawodowych u lokalnych przedsiębiorców, których realizacja rozpocznie się w III kwartale br.

sep1.jpg

sep2.jpg

sep3.jpg

sep4.jpg

sep5.jpg

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenia zawodowe uczniów.

bez-tytulu2.png