Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 r.

2019-02-12 12:44
Powiatowe Targi Edukacyjne 2019 r.

dniu 12 lutego 2019 r. o godzinie 9:00 w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B rozpoczęły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2019 trwające 4 dni.

Przedsięwzięcie to jest organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim.

Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji i społeczeństwa.

Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2019/2020, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach.

Uczniowie podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach Powiatu Brzeskiego. Duże zainteresowanie budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek.

Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.