IX edycja Dni Języków Obcych w ZSP Nr 1 w Brzesku

2019-03-06 13:33
IX edycja Dni Języków Obcych w ZSP Nr 1 w Brzesku

„Bez znajomości języków obcych, człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. (A. Czechow)

Już po raz dziewiąty w dniach 25-27 lutego 2019r. w Naszej szkole obchodzone były  Dni Języków Obcych. W ramach obchodów różnorodność działań lekcyjnych i pozalekcyjnych zaproponowali się nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i  rosyjskiego. Wprowadzeniem do Dni Języków Obcych było zorganizowanie dla młodzieży naszej szkoły wyjścia do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego na przedstawienie w języku angielskim zatytułowane „Peter Black”. W trakcie przedstawienia nie zabrakło dobrego humoru, o czym świadczyła żywa reakcja publiczności, a na widowni zasiadło łącznie ponad 120 uczniów naszej szkoły klas Liceum i Technikum.

112.jpg

We wtorek 26 lutego grupa siedmiorga uczniów Naszej Szkoły wzięła udział w II etapie IX Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET organizowanego przez Instytut Języków Obcych PWSZ. Etap I został przeprowadzony w szkole wcześniej w grupie blisko 80 uczniów, a do dalszych eliminacji zakwalifikowali się uczniowie, którzy z testów dwóch wybranych języków uzyskali wymaganą liczbę punktów. Zmagania etapu II polegały na rozwiązaniu testów pisemnych z dwóch języków obcych: język angielski z językiem niemieckim, język angielski z językiem francuskim i język angielski z językiem rosyjskim.

113.jpg
Ważnym elementem nauczania i uczenia się języków obcych jest poznawanie kultury i geografii kraju, którego języka się uczymy. W ramach odbywających się w Naszej Szkole Dni Języków Obcych 26 lutego Gościem uczniów był p. Jakub Pałucki -absolwent Technikum im. J. Piłsudskiego (technik logistyk) i obecnie student geografii Uniwersytetu Pedagogicznego, którego pasją stało się "spontaniczne" podróżowanie. Pan Jakub w ubiegłym roku miesiąc wakacji spędził w Rosji, a wrażeniami z pobytu w Moskwie i na Syberii podzielił się z uczniami klas I Liceum i klasy III Technikum, uczącymi się języka rosyjskiego. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące do podejmowania nowych wyzwań.

114.jpg

Niecodziennym wydarzeniem była możliwość skorzystania przez uczniów Liceum i Technikum z wiedzy i doświadczenia wykładowców Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego, którzy przeprowadzili warsztaty językowe. Tradycją tych Dni jest, że nauczyciele akademiccy goszczą w murach Jedynki, za co pragniemy serdecznie podziękować: p. mgr Piotrowi Okasowi oraz p. Ann Caldwell – za zajęcia z języka angielskiego, p. dr Magdalenie Łomzik - z języka niemieckiego i p. mgr Natalii Semeniuk za zajęcia z języka rosyjskiego.

115.jpg

Nauczyciele Języków Obcych zorganizowali i przeprowadzili wiele szkolnych konkursów. W ramach tegorocznych obchodów młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności językowe w „Konkursie gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego”  i sprawdzające znajomość zasad pisowni i ortografii „Szkolne Dyktando Języka Angielskiego”, w którym  swe umiejętności sprawdzało 63 uczniów i 12 nauczycieli.

117.jpg
Przeprowadzony został również konkurs pod hasłem „Najlepszy Germanista Szkoły”, konkurs plastyczny „Słynne obiekty krajów, których języków uczymy się w naszej szkole” oraz „Konkurs wiedzy o Rosji”. Finałowym punktem programu obchodów wieńczącym Dni Języków Obcych był przegląd piosenki „Szkolna Eurowizja”, w którym uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory znanych i lubianych piosenkarzy w językach: angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Wszystkim Uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych.

111.jpg

116.jpg