Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku przystępuje wspólnie ze szkołą z Niemiec do realizacji projektu „Porozumienie w różnorodności”

2019-03-22 12:55
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku przystępuje wspólnie ze szkołą z Niemiec do realizacji projektu „Porozumienie w różnorodności”

W dniach 25.03-31.03.2019 będziemy gościć 20-osobową grupę uczniów z dwoma nauczycielami ze szkoły „Kaiserin- Theophanu- Schule” z Koloni, aby wspólnie realizować założenia projektu „Porozumienie w różnorodności”, na który otrzymaliśmy dotację od Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

20 naszych licealistów z klas pierwszych wraz z opiekunami p. Dorotą Wodą i p. Anną Damasiewicz przygotowywało się od początku roku szkolnego do tego przedsięwzięcia. Jego ideą są wspólne działania na rzecz wzajemnej integracji, która ma w przyszłości skutkować tworzeniem świata tolerancyjnego, wolnego od ksenofobii, agresji i przemocy. Chcemy pokazać, że różnorodność rozumiana w szerokich aspektach nie musi prowadzić do podziałów lecz może być czymś wartościowym w myśl przekonania: „Możemy się różnić, ale nie musimy się dzielić”. Promowanie wspólnych wartości, takich jak: poszanowanie praw człowieka, prawda historyczna, a także możliwość współistnienia kultur i religii jest podstawą wychowywania młodego pokolenia w duchu pokoju, dialogu i zgody.

Projekt koordynują nauczyciel języka niemieckiego p. Dorota Woda oraz nauczyciel języka angielskiego p. Anna Damasiewicz.

logo-pnwm-pagespeed-ce-prd34rkdet.png