UCZIOWIE PG W ŁYSEJ GÓRZE W WIELKIEJ BRYTANII

2013-02-14 22:27
UCZIOWIE PG W ŁYSEJ GÓRZE W WIELKIEJ BRYTANII

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze nawiązał współpracę ze szkołą językową Brighton Language College w Wielkiej Brytanii. Młodzież ucząca się w Publicznym Gimnajum przy ZSTiO w Łysej Górze wyjechała na tygodniowy kurs językowy do Brighton. Wramach zajęć uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, na których ćwiczyli słownitwo, gramatykę, wymowę i akcent, pod czujnym okiem rodowitych nauczycieli-specjalistów z BLC. Po lekcjach młodzież mogła szlifować swój język na specjalnie dla nich zorganizowanych „Activities”:

W trakcie zajęć poza lekcyjnych naszym uczniom towarzyszył angielski przewodnik, który pokazał im miasto Brighton, zabytki historyczno-kulturowe:Royal Pavilion, Brighton Wheel, molo oraz miejsca rekreacji dla młodych Brytyjczykow. Dodatkowym atutem wyjazu był pobyt u angielskich rodzin, z którymi młodzież spędzała wieczory i spożywała posiłki przez co miała okazję jeszcze lepiej poznać kulturę oraz obyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wszystko to także uatrakcyjnił 1-dniowy pobyt i zwiedzanie Londynu. Widzieliśmy piękną architekturę tego miasta, British Museum, Big Ben, Houses of Parliament, 10 Downing Street, London Eye oraz Buckingham Palace.
To była niesamowita podróż i wspomnienia na całe życie. Mamy nadzieję, że jest to początek pięknej współpracy między naszymi szkołami.