Sukces w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2019-04-16 11:10
Sukces w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

3 kwietnia 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wBrzeskuodbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.  "Młodzież zapobiega pożarom".  Wzięło w nim udział łącznie trzydziestu ośmiu zawodników -uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem Turnieju była Komenda Powiatowa PSP oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Brzesku. W ramach konkursu miała miejsce lekcja pokazowa dla dzieci i młodzieży sprzętu ochrony przeciwpożarowej–m.in. drabiny pożarniczej.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych gminę Czchów oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie reprezentowały: Józefa Marecik oraz Agnieszka Motak pełniąca służbę w jednostce OSP Tworkowa.

Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła Agnieszka Motak, natomiast zaraz za nią, na drugiej pozycji, uplasowała się Józefa Marecik. Obydwie uczestniczki awansowały do etapu wojewódzkiego Turnieju, który odbędzie się w Wieliczce 27 kwietnia 2019 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Izabela Ancukiewicz