Powiatowe Targi Edukacyjne - Brzesko 2013

2013-02-18 19:01
Powiatowe Targi Edukacyjne - Brzesko 2013

W dniach 5 – 7 lutego 2013 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku, przy ul. Piastowskiej 2B odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2013. Przedsięwzięcie to od kilku lat jest organizowane z myślą o uczniach klas trzecich gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim.
Oficjalnego otwarcia targów dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji społeczeństwa.
W tym roku nie przygotowywano prezentacji w formie scenicznej. Pomieszczenia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzesku zapełniły stoiska szkół ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2013/2014 oraz zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie na tę okazję wykonanych tablicach ustawionych przy stanowiskach.
Gimnazjaliści podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z ważnych uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach. Duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek.
Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych było Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku.