Marsz Pamięci – 77. rocznica likwidacji getta w Brzesku

2019-09-25 13:19
Marsz Pamięci – 77. rocznica likwidacji getta w Brzesku

15 września po raz kolejny, w rocznicę likwidacji getta, ulicami naszego miasta przeszedł Marsz Pamięci. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika uczciła pamięć poległych w czasie II wojny Żydów udziałem w uroczystości, a także pracą przy porządkowaniu mogił na cmentarzu żydowskim. Organizatorami uroczystości byli Pan Tomasz Latocha – Burmistrz Brzeska, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Pamięć i dialog. Wspólna historia”. Honorowymi gośćmi byli rabin Eliezer Gurary, prof. Jonathan Webber, Dov Landau oraz potomkowie brzeskich Żydów. Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczestnicy Projektu „Szkoła Dialogu”  wraz z nauczycielami.

Autorką zdjęć jest Pani Paulina Miś-Wiewióra.

mp-3.jpg

mp-6.jpg