Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
facebook
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Akcja charytatywna w ZS w Czchowie

2019-10-09 11:25
Akcja charytatywna w ZS w Czchowie

Pomaganie jest FIT

Można się było o tym przekonać podczas wydarzenia charytatywnego, które miało miejsce na hali sportowej w Czchowie 2 października 2019 roku. „Fitness Party na rzecz Ani, Zuzi i Mateuszka”  odbyło się w ramach realizacji projektu pod nazwą „100 aktywności na 100-lecie PCK”. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie ZS w Czchowie i mieszkańcy gminy Czchów, a wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili Organizatorów swoją obecnością, znaleźli się: Przewodniczący Rady Powiatu pan Grzegorz Mrozowski, Zastępca Burmistrza Czchowa pan Tadeusz Płachta, Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie pan Krzysztof Skwarło, Zastępca Dyrektora pani Ewa Cetnar, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie pani Elżbieta Ogiela, Prezes Stowarzyszenia Iskierka Nadziei w Czchowie pani Bożena Kusion oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Na wydarzeniu była obecna również Ania Gregorczuk z mamą, dziewczynka dla której częściowy dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na protezę rączki.

11-copy.jpg

Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei, Zespół Szkół  
w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Zajęcia sportowe samoobrony, zumba, aerobic  i crossfit były okazją do wspólnych zabaw, ćwiczeń i sprawdzenia swojej sprawności fizycznej. Loteria fantowa sprawiła wiele radości z wygrywania. Całość można było uwiecznić w fotobudce. Całkowity dochód z wydarzenia został przeznaczony na cele charytatywne – leczenie i rehabilitację trójki dzieci.

5-copy.jpg

Podczas eventu odbyło się podsumowanie akcji  sportowej „100 km na 100-lecie PCK” zorganizowanej w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei,
 a dofinansowanego przez Urząd Gminy Czchów. Funkcję koordynatora projektu, którego celem była promocja prozdrowotnego stylu życia, pełniła pani Izabela Ancukiewicz. Rywalizacja biegowa skierowana do mieszkańców gminy Czchów i uczniów szkoły rozgrywana była w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej w okresie od 21 marca do 30 września 2019 roku. System rejestracji
 i treningów zawodników odbywał się za pomocą aplikacji Endomondo. Wzięło w niej udział łącznie 33 zawodników. Zwycięzcy zostali odznaczeni medalami, dyplomami oraz zostały im wręczone nagrody rzeczowe. W kategorii mężczyzn najbardziej aktywnym mieszkańcem gminy Czchów został pan Burmistrz Tadeusz Płachta (1544 km), drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno uczniowie szkoły  Rafał Gajda (117 km) i Mateusz Woźniak (69 km). W kategorii kobiet nagrodę za pierwsze miejsce odebrała pani Magdalena Rabiasz (747 km), drugie pani Izabela Ancukiewicz (696 km), natomiast medal brązowy zawisł na szyi absolwentki szkoły Sabiny Górak (266 km). Do nagrodzenia laureatów przyłączył się osobiście pan Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Grzegorz Mrozowski, wręczając nagrody ufundowane przez Zarząd Firmy Zasada Trans Spedition. W kategorii zespołowej, która polegała na wspólnym pokonywaniu kilometrów przez uczniów szkoły podczas lekcji wychowania fizycznego w miesiącu wrześniu 2019r.,  pierwsze miejsce zajęła klasa I Technikum Żywienia.

6-copy.jpg

W programie Fitness Party znalazły się zajęcia sportowe, w czasie których można było zapoznać się z technikami samoobrony, poćwiczyć crossfit i aerobic czy potańczyć zumbę.
O nawodnienie ćwiczących zadbał sponsor akcji - Firma Cechini Muszyna.  Zajęcia przeprowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów rekreacji ruchowej. Zajęcia samoobrony i pokaz technik obezwładniających przeprowadził pan Wojciech Szwagrzyk,  pasjonat sztuk walki, instruktor samoobrony, specjalista do spraw bezpieczeństwa, który swoją wiedzę z powodzeniem przekazuje adeptom podczas kursów walki bezpośredniej COMBAT, sekcji bokserskiej i  karate. W crossficie zadebiutował ks. Mateusz Hojdak, aerobic poprowadziła pani Magdalena Kraczkiweicz – nauczycielka ZS w Czchowie, natomiast tańczyć zumbę uczyła pani Dorota Szymaszek. O bezpieczeństwo uczestników dbał ratownik medyczny – pan Marek Bodek. Instruktorzy i ratownik pracowali charytatywnie i otrzymali publiczne podziękowania.

7-copy.jpg

Przez cały czas trwania wydarzenia obsługiwana przez uczniów ZS w Czchowie była loteria fantowa i fotobudka, w której można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. W loterii do wygrania były nagrody rzeczowe oraz bilety wstępu na zajęcia sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne. Swoje usługi i nagrody zaoferowali „gratis” lokalni przedsiębiorcy, firmy i osoby prywatne. Loteria, w której nagrodą główną był przelot samolotem, ufundowany przez Aeroklub Podhalański Nowy Sącz, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. O godzinie 18.00 odbyło się losowanie nagrody głównej. Szczęśliwy los publicznie wylosowała mała Ania Gregorczuk, a jego właścicielem okazała się pani Martyna Wąsik. Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie voucheru i gratulacje.

Uczniowie Technikum Żywienia z Zespołu Szkół w Czchowie oferowali smaczne wypieki, serwowali kawę i herbatę dla gości, częstowali owocami i wodą mineralną.

13-copy.jpg

Podczas wydarzenia zaangażowanych w akcję było ponad trzydziestu wolontariuszy ZS
w Czchowie, którzy pracowali na hali oraz w pracowni kulinarnej pod opieką pań: Bożeny Kusion, Joanny Pajor i Moniki Drużkowskiej. Słowa podziękowania należą się następującym osobom: Elizie Prusak, Katarzynie Tucznio, Kindze Motak, Filipowi Ptak, Mateuszowi Putko, Tadeuszowi Baca, Adamowi Ancukiewiczowi, Jakubowi Nowickiemu, Jakubowi Zapiór, Magdalenie Gądek, Klaudii Zelek, Monice Kierczak, Joannie Bieniek, Kindze Faron, Marcelinie Kołodziej, Aleksandrze Wrońskiej, Oliwii Markowskiej, Justynie Gnela, Aleksandrze Kołodziej, Aleksandrze Janik, Maciejowi Trepa, Faustynie Gurgul, Agnieszce Maciaś, Angelice  Dziaduła, Dawidowi Mróz, Weronice Bugajskiej, Partycji Gądek, Karolinie Jeleń, Klaudii Pajor, Annie Duch, Karolinie Gnela, Monice Bałuszyńskiej, Patrycji Kulig, Michałowi Pabjan, Krzysztofowi Pachel, Natalii Wąs.  

Zabawa loteryjna mogą odbyć się dzięki dobrze układającej się współpracy Organizatorów 
z Partnerami projektu,  a także dzięki  hojności sponsorów – lokalnych przedsiębiorców, firm i osób prywatnych. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować następującym Partnerom i Sponsorom:

 1. Aeroklub Podhalański Nowy Sącz (sponsor nagrody głównej)
 2. Firma Cechini Muszyna – naturalna woda mineralna
 3. Zespół Szkół w Czchowie
 4. Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie
 5. Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie
 6. Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 7. Firma Nitus produkująca  bramy, okna ,drzwi
 8. Firma Handlowo Usługowa „Rabek” w Jurkowie
 9. Ośrodek Rehabilitacyjno –Wypoczynkowy „Ewa” w Gnojniku
 10. Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Bochni Filia Jurków
 11. Firma Uryga – mięso, wędliny
 12. Pizzeria Słoneczny Stok
 13. Zajazd Zagłoba w Jurkowie
 14. Pan Zbigniew Jakóbczyk z Tymowej
 15. Hurtownia Wramex w Jurkowie
 16. Sklep Wielobranżowy Pani Marta Bukowiec w Czchowie
 17. Sklep przemysłowy Pan Rafał Kozdrój w Czchowie
 18. FHU HYDRO-TEX Zdzisław Pośliński w Czchowie
 19. Firma Reklamowa Redruk Drukarnia Cyfrowa i Wielkoformatowa w Tarnowie
 20. Akademia Ruchu Libra Pani Katarzyna Pytka
 21. Firma Miro Sport z Zakliczyna
 22. Pani Marta Duda z Czchowa
 23. Automyjnia Grzegorz Wojakiewicz Czchów
 24. Liga Obrony Kraju Oddział Brzesko
 25. Make - Up Artist Pani Justyna Czech
 26. Jakub Bajer z Tymowej
 27. K. CAPAR Biżuteria z kamieni naturalnych Połom Mały
 28. Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo-Handlowe SZOT Leszek Szot Jurków
 29. Delikatesy Centrum w Tymowej
 30. Centrum Stylizacji Angelika Fitrzyk w Gnojniku
 31. Sklep Komputerowy PIXEL w Czchowie
 32. Twoja przestrzeń rozrywki – Space Klub Czchów
 33. Gospodarstwo Ogrodnicze Ewa i Mieczysław Sumek
 34. Osada – Eko-Pol Piaski Drużków
 35. Sklep Moda DORO w Czchowie
 36. Pani Kazimiera Skwarło
 37. Pani Bernadeta Krakowska ze Złotej
 38. Tadeusz Baca – uczeń szkoły

W loterii  znalazły się także obrazy malowane przez uczennice szkoły podstawowej w Złotej:

Zuzannę Sapałę, Sylwię Sapałę, Wiktorię Łagosz, Klaudię Midę, Katarzynę Włodarczyk.

1-copy.jpg

10-copy.jpg

12-copy.jpg

13-copy.jpg

3-copy.jpg

4-copy.jpg

9-copy.jpg

8-copy.jpg

 

                                                                                                                                                                 Izabela Ancukiewicz

Koordynator projektu