Nauczyciele ZSP nr 2 w Brzesku uczestniczyli w seminarium zawodowym w Szkocji.

2013-03-18 10:27
Nauczyciele ZSP nr 2 w Brzesku uczestniczyli w seminarium zawodowym w Szkocji.

Nauczyciele przedmiotów mechatronicznych wzięli udział w pięciodniowych zajęciach mechatroniczno-mechanicznych, dotyczących praktycznej nauki zawodu. Projekt realizowany był w Glasgow Anniesland College of Further Education, w ramach „Modernizacji systemu doskonalenia kadr szkół zawodowych w Małopolsce”. Każdy dzień seminarium szczelnie wypełniały wykłady ukazujące min. rolę nauczyciela w edukacji zawodowej oraz praktyczne zajęcia dotyczące metod i technik nauczania. Prawdziwą perełką wśród zajęć była wizyta zawodoznawcza w zakładzie Rolls Royce’a. Uczestnicy projektu mieli także możliwość poznania najsławniejszych zakątków Glasgow, jak choćby: centrum miasta z renesansowym ratuszem, historycznej dzielnicy kupców- Merchant City, czy katedry św. Mungo- legendarnego założyciela miasta.