Praktyka mechatroniczna- tylko na Zielonce!

2013-03-18 10:33
 Praktyka mechatroniczna- tylko na Zielonce!

Znakomita kadra i najlepiej w regionie wyposażone pracownie mechatroniczne sprawiają, że Zielonka jest szkołą chętnie wybieraną na bazę zagranicznych praktyk zawodowych. Obecnie taką czterotygodniową wizytę zakończyła grupa dwunastu uczniów wraz z nauczycielami z Sredniej Odbornej Skoly ( Technikum) w Puchowie na Słowacji. Była to już trzecia wizyta zagranicznych partnerów, w ramach programu Leonardo da Vinci, wymiany i staże, której celem było podnoszenie i zdobywanie umiejętności zawodowych. Stało się już niemal tradycją, iż nasi goście są pod ogromnym wrażeniem obiektów szkolnych, zaplecza technicznego, wyposażenia pracowni, jak również wspaniałego przyjęcia przez całą społeczność szkolną. Cztery tygodnie wypełnione były kształcącymi zajęciami w ramach praktyk, towarzyskimi meczami sportowymi i wspólnymi spotkaniami z uczniami Zielonki, zajęciami praktycznymi w Browarze Okocim i Can Pack’u, zwiedzaniem Krakowa, Wieliczki oraz Oświęcimia. Jednym słowem: super! Wspaniała praktyka, nowe doświadczenia, cudowni ludzie, świetna szkoła- tak swoje wrażenia opisuje pani Janka Simackova- vice dyrektor szkoły a zarazem opiekun stażystów. Wspaniałą kontynuacją zagranicznych praktyk zawodoznawczych, odbywających się w ZSP nr 2 jest Turniej Wiedzy Mechatronicznej, którego trzecia edycja odbędzie się w Puchowie z racji 50-lecia tamtejszego Technikum.